Home > Rowery > To był dobry dzień dla polskiego kolarstwa!!!

To był dobry dzień dla polskiego kolarstwa!!!

Poniżej krótkie podsumowanie kolarskiej niedzieli – 27. marca 2011r.

 

Tor

 

Dla wielu sezon dopiero się zaczął. Jednak kolarze torowi już od zeszłego roku walczą o cenne punkty do klasyfikacji olimpijskiej umożliwiającej start w Igrzyskach w 2012 roku w Londynie. Tegorocznych Mistrzostwa Świata w Apeldoorn ogólnie nie należy zaliczyć do szczęśliwych. Z małym wyjątkiem, który nazywa się Małgorzata Wojtyra. Dzielnie walczyła w wieloboju czyli Omnium. Jeszcze w sobotę w klasyfikacji generalnej była trzecia, by ostatniego dnia mistrzostw ostatecznie zająć czwarte miejsce. Więcej na ten temat możecie przeczytać tu, i tu.

 

MTB/XC

 

W niedzielę swój trzeci start XC w sezonie zaliczyła Maja Włoszczowska. Zaliczyła, to mało powiedziane, bo trzeci start i trzecie podium, i znów najwyższe. CCC to jednak nie tylko Maja, Paula Gorycka zajęła świetne piąte miejsce w elicie ze niespełna trzema minutami starty, a co najważniejsze zajęła pierwsze miejsce w U23. Żeby tego było mało, to w kategorii juniorskiej brylowali Barłomiej Wawak z JBG-2 oraz Monika Żur z KS Luboń Skomielna Biała. Więcej tu, i tu. I jeszcze tu 🙂

 

Szosa

 

Także w niedzielę odbył się kolejny, i zarazem ostatni etap wyścigu Dokoła Katalonii (Volta a Catalunya). Było to pierwsze zwycięstwo, będącego na cenzurowanym Alberto Contadora. Co ważne jednak, po raz kolejny dał o sobie znać Michał Gołaś z Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team docierając na metę na świetnej, piątej pozycji. Macieja Bodnara za to nie dało się nie zauważyć podczas wyścigu Gandawa – Wevelgem, gdzie zabrał się do ucieczki, wyrabiając w pewnym momencie nawet 40 sekund przewagi nad peletonem. O tym z kolei możecie poczytać tu, i tu.

 

To był naprawdę dobry dzień dla polskiego kolarstwa!!!

 

Gratuluję, i czekam na więcej. W końcu sezon dopiero co się zaczął.