Home > Konsole, Nowe technologie > Polska bliżej świata czyli Kinect, XBOX LIVE nad Wisłą ! ! !

Polska bliżej świata czyli Kinect, XBOX LIVE nad Wisłą ! ! !

November 11th, 2010 Leave a comment Go to comments

XBOX LIVE

XBOX LIVE

To miał być wielki dzień dla polskich posiadaczy konsol Xbox 360.  I nie mam tu na myśli premiery technologii określanej mianem rewolucji czyli Kinect, choć oczywiście jest to warte odnotowania. Ponoć “Future is now”:

Microsoft Kinect – poradnik kupującego. Zestawy, ceny, gry i wszystko, co trzeba wiedzieć.

Mam na myśli to, na co czekały tysiące, a miało być dostępne od północy dla każdego mieszkańca Polski posiadającego konsolę Xbox 360. W końcu wszyscy mogli oficjalnie zamieszkać pod swoim adresem, opuszczając polskie placówki dyplomatyczne w Londynie czy Waszyngtonie. Chodzi oczywiście o usługę XBOX Live, która od dziś jest oficjalnie w Polsce. Bój o tę usługę trwał latami, a jego kulminacją była akcja We Want LIVE, w której – mimo, iż z klockiem nie mam nic wspólnego – miałem swój skromny udział. Cała historię owych bojów spisali redaktorzy serwisu polygamia.pl – Piotr Gnyp oraz  Bartłomiej Kluska w tym artykule. Dodatkowo żeby proces migracji kont nabrał tempa polski oddział Microsoft wprowadził promocję:

“Jeśli przeniesiemy swoje konto z zagranicy (utworzone do 10 listopada 2010 roku) do Polski przed 10 stycznia 2011 roku to otrzymamy 1600 MSP do wykorzystania, jeśli tylko dokonywaliśmy na nim wcześniej jakiś zakupów. W przeciwnym wypadku kwota będzie skromniejsza i wyniesie 800 MSP, ale zawsze to starczy na jedną grę z Xbox Live Arcade.”

Niestety, można by rzec, plany były wielkie, oczekiwania jeszcze większe, a wyszło jak zwykle. Bo oto praktycznie z samego rana pojawiły się informacje, że migracja konta skutkuje utratą subskrypcji. De facto użytkownik konsoli zostaje zawieszony w próżni, gdzieś między przysłowiowym “Londynem” i “Warszawą”. Stosowne komunikaty od rana pojawiały się w najważniejszych serwisach o tematyce konsolowej:

“Wstrzymajcie się z migracją kont na Xbox LIVE – są problemy”

“Microsoft apeluje: nie migrujcie kont!”

Do wieczora nic się nie wyjaśniło, infolinia jest przeciążona, a długi weekend za pasem. Pewnie niejeden gracz przeklina  dziś swoją decyzję o migracji konta pod swój prawdziwy adres. A zszarpanych nerwów nie złagodzi owa “promocja” od Microsoft czyli 1500 MSP dla każdego, kto zmigruje w ciągu najbliższych dwóch miesięcy czyli do 10.01.2011.

I pewnie dużo racji w swoim wpisie ma Grzegorz Marczak pisząc na antyweb.pl:

“Mam propozycję dla ekipy z Microsoftu odpowiedzialnej za tą wpadkę. Każdemu komu zafundowaliście po prawie 5 latach czekania dodatkowe atrakcje w postaci problemu przyznajcie nie 1600 punktów ale przynajmniej 5000 może wtedy dzisiejszy blamaż nie będzie tak pamiętany.”

Ciekawe, jak szybko M$ uda się naprawić błędy i jak potraktuje tych, którzy dziś z rana ochoczo przystąpili do migracji, a w efekcie utracili swoje subskrypcje.

A jak to mawiają, sprawa jest rozwojowa…