Home > Fotografia, Rowery > Poland Bike na Mokotowie czyli Kryterium Uliczne dla każdego – no i w obiektywie oczywiście!

Poland Bike na Mokotowie czyli Kryterium Uliczne dla każdego – no i w obiektywie oczywiście!

September 19th, 2010 Leave a comment Go to comments

Wrzesień to miesiąc, kiedy definitywnie rozstajemy się z latem. Tym razem w trzecią niedzielę września przypadło jego oficjalne pożegnanie czyli tzw. Mokotowskie Pożegnanie Lata organizowane przez władze dzielnicy już po raz piąty.  Impreza głównie adresowana do dzieci, młodzieży i ich rodziców – w tym roku oprócz typowych atrakcji takich jak dmuchane zamki, zabawy sprawnościowe, różnego rodzaju zabawy prowadzone przez domy kultury czy publiczne biblioteki,  dzięki zaangażowaniu firmy Grzegorza WajsaPoland Bike” odbyło się kryterium uliczne. W założeniu jest to wyścig przeprowadzany na krótkich rundach – z jednej strony łatwiejszy w zorganizowaniu, z drugiej o wiele bardziej widowiskowy dla kibiców. Tak też było i tym razem. Na starcie stanęło do walki o podium wiele grup wiekowych – począwszy od najmłodszych uczniów szkół podstawowych po zawodników Masters, posiadających licencję kolarską PZKol. W wyścigu dla amatorów pojawili się także przedstawiciele władz dzielnicy Mokotów z burmistrzem na czele. Większość miejsc na podium, można by rzec jak zwykle na PB, zostało rozdzielonych między zawodników dwóch najliczniej reprezentowanych drużyn – Huragan Wajsport Retro Bike Team oraz Świat Rowerów Racing Team. W klasyfikacji Masters pozostałym zawodnikom szans nie zostawili reprezentanci OLSH Team.

Poniżej prezentuję krótką galerię dokumentującą zarówno walkę każdego z zawodników, trochę ujęć z ‘miasteczka rowerowego’ jak i dla kronikarskiego porządku, dekorację zwycięzców w poszczególnych kategoriach.