Home > Gry, Konsole > Wracamy do korzeni czyli remake Monkey Island 2 już tego lata i …

Wracamy do korzeni czyli remake Monkey Island 2 już tego lata i …

Każda konferencja, czy większa impreza branżowa zawsze przynosi worek plotek i garść faktów. Teraz kilka tych pewnych, podanych na Games Developers Conference.

Po pierwsze już tego lata (2010) na wszystkich trzech platformach czyli PSN, XBL oraz PC ukaże się remake kultowej przygodówki od LucasArts czyli Monkey Island 2: Special Edition LeChuck’s Revenge. Podczas konferencji obecni Tim Schaefer oraz Ron Gilbert we własnej osobie, czyli twórcy oryginału. Co ważniejsze dla niezaznajomionych z serią użytkowników konsoli Playstation 3. Lada czwartek w PSN pojawi się remake pierwszej części czyli Secret of the Monkey Island Special Edition. Sam chętnie przypomnę sobie te tytuły – dodatkowo w imię zasady Lokalizacje 2.o liczyłbym że te gry dostaną polski język chociażby w formie pisanej. Tak jak ostatnio to się stało w przypadku aktualizacji gry Hustle Kings – niby drobiazg, ale za to jak cieszy.

…i Sam & Max: Devil’s Playhouse

Z tej samej stajni, czyli LucasArts pochodzi kultowa, przynajmniej dla mnie, gra “Sam & Max Hit the road”, która światło dzienne ujrzała 1993 roku, czyli prawie 20 lat temu. Od tego czasu powstały dwie kontynuacje przygód. Hitem na miarę pierwowzoru okazały się tzw. Epizody Sam & Max wydawane od 2005 roku przez nowego właściciela praw czyli Telltale Games, twórców elektronicznych przygód Wallace & Gromit. Dotychczas ukazały się trzy tytuły podzielone łącznie na 11 epizodów. Najnowsze przygody Sam & Max czyli Devil’s Playhouse ukażą się nie tylko na PC, ale także w ramach PSN oraz XBL. I co ważne, nie ukaże się tylko ostatnia część, ale cała seria przygód. A Ci użytkownicy PSN, którzy zdecydują się na zakup całej serii będą mogli liczyć na cenę niższą o jakieś 10 procent. A oto i trailer samej gry:

Tyle wieści na dziś i jak to mawiają – stay tuned for more rock and roll… zapowiedzi z E3 znaczy się.